תאורה למטבח - אדר אורון שיווק גופי תאורה למטבח
דף הבית >> מידע מקצועי >> תאורה למטבח

תאורה למטבח


המטבח הביתי הוא אחד החללים שעברו מהפך של ממש בשנים האחרונות, ולכן גם התחום של תאורה למטבח הולך ומתקדם כל הזמן. העלייה המתמדת ברמת החיים, החשיפה לנעשה בעולם, בין אם באמצעות נסיעות ובין באמצעות מגזינים יוקרתיים, ריבוי תוכניות הבישול בטלוויזיה, ההפיכה של הבישול לאמצעי להפגנת רגשות ועוד.

תאורה למטבח שעושה את ההבדל


המטבח הביתי הוא אחד החללים שעברו מהפך של ממש בשנים האחרונות. העלייה המתמדת ברמת החיים, החשיפה לנעשה בעולם, בין אם באמצעות נסיעות ובין באמצעות מגזינים יוקרתיים, ריבוי תוכניות הבישול בטלוויזיה, ההפיכה של הבישול לאמצעי להפגנת רמת החיים, תרבות האירוח המשפחתי והחברי, הם רק חלק מהגורמים המסבירים כיצד הפך המטבח למוקד הבית, למדורת השבט המשפחתית.

מוקד זה גורר השקעה עצומה בתכנון, עיצוב ובניית המטבח. אלה כוללים את שלל האביזרים המתוחכמים, הפתרונות הפונקציונאליים והאסתטיים, החומריות, הצבעוניות, הפרזול וכעת גם את התאורה. אם בעבר היינו רגילים שהמטבח כלל גוף או שניים של נורות פלואורסנטיות הרי כיום שלל הפתרונות והשילובים היצירתיים רק הולך ומתרחב. 
  • ראשית חשוב להדגיש, שהמטבח הוא קודם כל מרחב עבודה וככזה הוא דורש תאורה עצמתית, מפוזרת בחלל, אך גם ממוקדת באזורי העבודה השונים, נעימה לעין וחסכונית. על התאורה למנוע את עייפות העין ולכן אסור לה להיות בוהקת מידי או עמומה מידי. פיזורה צריך לאפשר מניעת הצללה מיותרת. מאחר ואזור זה הוא אזור בו שוהים זמן רב ביממה, חשוב לקחת בחשבון גם את החיסכון באנרגיה. לאור כל זאת חשוב לשלב תאורה מסוגים שונים באזור המטבח ופינת הישיבה הסמוכה לו, על מנת לענות על כל הצרכים הפונקציונאליים והעיצוביים גם יחד.
     
  • מעל משטח העבודה, מתחת לארונות המטבח, מקובל לשלב כיום פסי תאורת לד, המאפשרים מיקוד התאורה בצורה מיטבית לאזור העבודה. במידה ומעל המשטח לא קיימים ארונות, ניתן לשלב פרופילים מסוגים שונים אשר ישמשו למיקוד האור לכיוון הרצוי באמצעים שונים, דוגמת שילוב ספוטים.
     
  • בפנים הארונות ניתן למצוא כיום גם כן שלל פתרונות מוארים, בדרך כלל בתאורת לד, שמטרתם להקל על מציאת הפריטים והחפצים בתוך הארונות. במידה ומדובר על ארונות או קלאפות מזכוכית, תאורה זו משמשת גם כאלמנט דקורטיבי שניתן לשלבה גם עם תאורת לד צבעונית ונועזת.
     
  • לאחר שנפתרה שאלת התאורה הפונקציונאלית הממוקדת לאזורי העבודה, ניתן לשלב בתקרת המטבח סוגים שונים של גופי תאורה או פרופילים, המשולבים בתאורת PL חדשנית וחסכונית. תאורה מסוג זה היא בעלת יכולת הארה גבוהה, פיזור אור טוב, צבע אור נכון ופעילות חסכונית לאורך זמן. את גופי התאורה ניתן להשקיע בתקרה לקבלת 'פסי תאורה' או לחילופין להנמיך – בהתאם לגובה התקרה ולמבנה המטבח. מעל פינת הישיבה ניתן לגלוש לכיוון התאורה הדקורטיבית ולהתפרע עם העיצוב המבוקש – רצוי להנמיך את גוף התאורה כך שיאיר באופן ממוקד לכיוון משטח האכילה. לעיצוב, בהקשר זה, אין גבולות – משנדלייר בעל נוכחות קישוטית דרמטית ועד לגופים מינימאליסטים ונקיים צורנית – לפי הטעם האישי.
אצלנו באדר אורון תאורה תוכלו למצוא מגוון רחב של גופי תאורה למטבח. צוות היועצים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם לבחור את גופי התאורה המתאימים למטבח שלכם. 

 
תאורה למטבח