גלאי עשן מתוצרת החברות המובילות - א.ד.ר אורון

גלאי עשן

שריפות הן אחד הגורמים הבולטים ביותר לנזקי רכוש ולעתים, לא עלינו, גם לנזקי גוף ואף למוות. לא בכדי אחד התנאים החשובים ביותר לרישוי עסקים הוא מיגון בית העסק מפני שריפות, באמצעות מערכות גילוי וכיבוי אש שונות הכוללות גלאי עשן מתקדמים, ספרינקלרים, מטפים ועוד. אבל, לצערנו, שריפה יכולה לפרוץ לא רק בבתי עסק אלא גם בכל מקום אחר, וכאשר מדובר במקום סגור הנזקים שהיא עלולה לגרום הם חמורים ביותר.

לאור כל זאת, ההמלצה היא להתקין גלאי עשן לא רק בבתי עסק כגון מרכזים מסחריים, חנויות ובמשרדים, אלא גם בבתים פרטיים ובדירות.

כיצד פועלים גלאי עשן?

גלאי עשן מתוכנתים כך שכשהחיישן שלו מזהה עשן – הגלאי מצפצף בקול חזק שאי אפשר להתעלם ממנו. כמו כן, אפשר לתכנת את הגלאי כך שכאשר יש זיהוי של עשן – ההתרעה לא תהיה רק מקומית, אלא גם תעדכן את בעל הבית או העסק באמצעות הטלפון הסלולרי. חשיבות ההתקנה של גלאי עשן בכל מקום בו יש רכוש ואנשים היא קריטית, שכן אש נוטה להתפשט מהר מאוד והנזק שלה עלול להיות אדיר.

סוגי גלאים
יש מספר סוגים של גלאי עשן:
  • גלאי אופטי – מותקן על התקרות ובלוחות חשמל ופועל כאשר עשן בכמות מסוימת חודר לתוך הגלאי. ככל שמתקינים יותר גלאים – מהירות גילוי האש עולה.
     
  • גלאי לייזר – גלאי עשן הפועל באמצעות קרן לייזר. כאשר עשן חוצה את הקרן הגלאי מתחיל לצפצף וזהו יתרון גדול שכן השטח שמכסה קרן הלייזר הוא גדול והעשן לא צריך להגיע עד הגלאי עצמו.
     
  • גלאי יניקה – גלאי היונק לתוכו את האוויר ואם יש בו עשן – מתריע. מתאים במיוחד לחדרים נקיים ולחללים בהם מותקנת רצפה צפה, אשר הגישה אליהם קשה עד בלתי אפשרית.
     
  • גלאי עצמאי – גלאי אשר ניתן להתקין ללא קשר למערכת גילוי אש ועשן משום שהוא פועל באופן עצמאי ויכול להתריע בעצמו על פריצת שריפה באמצעות צפצוף וחיבור לטלפון הנייד. גלאי עשן עצמאי הוא גלאי עשן מצפצף, והוא זה שמומלץ להתקין בכל מקום סגור, כולל בתי עסק, חנויות, משרדים, בתים פרטיים ודירות.
א.ד.ר אורון לשירותכם

א.ד.ר אורון משווקת מגוון גלאי עשן מתקדמים מתוצרת החברות המובילות בעולם. תוכלו למצוא אצלנו גלאי עשן עצמאי המתאים במיוחד להתקנה בבית, כמו גם גלאים מסוגים אחרים. הצוות המקצועי שלנו ישמח לסייע לכם בבחירת גלאי העשן המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם.

לקבלת מידע נוסף צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.
גלאי עשן