גופי תאורה - כל המידע - אדר אורון שיווק גוי תאורה
גופי תאורה

לתאורה יש השפעה מהותית על התחושה והתפיסה שלנו במרחב. בכוחה ליצור אווירה זוהרת וקסומה, חמימה ורומנטית וכן, להשפיע על יכולת הריכוז בעבודה במשרד. על אף שמרביתנו נעדיף לשהות במרחבים מוארים באמצעות אור טבעי, עלינו להשתמש במשאבים העומדים לרשותנו ולעשות שימוש בגופי תאורה איכותיים שיאפשרו להאיר כל חלל, בכל שעה ביום, גם באופן מלאכותי. 
התאמת גופי תאורה לחללים שונים - מאיפה מתחילים? 

כל חדר בבית, החצר או המשרד, נועד לשמש אותנו לצרכים מגוונים ולאפשר לנו לחוות רגשות שונים. כך למשל, החמימות הנחוצה בסלון הביתי אינה זהה לבהירות הנחוצה במשרד או בחדר הקריאה, בהם האווירה אמורה לעודד ריכוז והתמקדות. 

המפתח להתאמה נכונה של גופי תאורה מתחיל בהגדרת ייעוד החלל והאופן בו הוא ישמש את המשתמשים בו, כך יוכל לענות על הצרכים הפונקציונאליים, החברתיים והרגשיים, תוך יעילות והתייחסות מכבדת גם לשמירה על הסביבה. 

באמצעות פיזור האור בשכבות והתאמת הטמפרטורה של התאורה, כל חלל מואר באופן מספק בהתאם לייעוד שלו. כך למשל, ניתן ליצור חלל מעוצב להפליא מלא בגופי תאורה מדהימים, כאשר שימוש בנורה בעלת גוון שאינו מתאים יפגע באווירה ובתחושה הכללית במרחב. 

שימוש בשכבות שונות של אור
שכבות אור שונות מאפשרות ליצור מגוון שימושים לאותו החלל. הן תורמות להשגת איזון במרחב, ומכניסות בו חיים ואווירה מיוחדת אותה ניתן לשנות בגמישות בהתאם לצרכים המשתנים של המשתמשים בו. שימוש במספר מקורות אור מאפשר מעבר חלק מחדר מואר המשמש לעבודה בשעות היום לחלל מתוחכם המתאים לאירוח בשעות הערב, או לחדר עם אווירה רומנטית המתאימה לצפייה בסרטים. גוף תאורה מרכזי - תלוי או שטוח, אמור להפיץ תאורה לכל רחבי החלל ללא סנוור. בהתאם לכמות האור הטבעי החודר פנימה וכמובן בהתאם לייעודו, ניתן להוסיף גופי תאורה נוספים כמו תאורה צמודת קיר, תאורה עומדת, תאורת שולחן ועוד. 

הטמפרטורה של האור
הטמפרטורה של האור משחקת תפקיד מכריע כאשר בוחנים את עיצוב התאורה ואת השפעותיה על החוויה שלנו. היא אינה מהווה אינדיקאטור לחום הנפלט מהנורה, אלא היא מתייחסת למעשה, לגוון האור המופץ ממנה. הגוונים החמים הנעים על הסקאלה של האדומים, יכולים לגרום לנו להרגיש שלווים ורגועים, בעוד שגוונים קרירים יותר, המתקרבים לצבע הלבן ואף הכחלחל עשויים לעורר תחושות של עשייה ופרודוקטיביות. ניתן "לשחק" עם סולם הטמפרטורה של האור, בהתאם לאופן בו החלל מעוצב ולמצוא את איזון הצבעים הנכון באמצעותו תוכלו למשוך תשומת לב למאפיינים שונים בחלל. 

גופי תאורה כיצירות אמנות 
אנו ב "אדר אורון"  תאורת פנים וחוץ, משמשים קבלן מוביל בתחום העיצוב וההתקנה של גופי תאורה מיוחדים במינם לבית ולגן, אותם ניתן לשלב בחללים השונים, למשוך את העין ולהוסיף עניין ויזואלי גם בעודם כבויים. אנו מזהים במפגש בין האור והצל, את ההזדמנות ליצור קסם וזוהר כאמנות של ממש כמו שכל קבלן מפתח יודע. 

צוות המומחים שלנו, אשר מחזיק בידע טכני מעמיק ובחיבור חזק מאוד לעולמות העיצוב, האדריכלות והאמנות, מגיע למפגש ייעוץ בביתו של הלקוח הכולל הדגמה ממשית של תאורה מותאמת אישית לצרכיו, כך שהחלל יהפוך לפונקציונאלי ומרהיב כאחד. ההתקנה מתבצעת תוך שימוש בציוד בטיחותי מתקדם כמו בגדי עבודה ייעודיים וכלי עבודה מתאימים.